memory cylindrowe

Czy wiesz, jak grać w Memory – Cylindry Dotykowe? To niesamowita zabawa, która rozwija zdolności sensoryczne i umiejętność rozpoznawania faktur. Pozwól nam opowiedzieć Ci o tej wspaniałej grze!

Jak grać?

Zacznijmy od tego, żeby poprosić dziecko, aby zamknęło oczy. Następnie ułóżcie na stole krążki z fakturami skierowanymi do góry. Teraz dziecko, mając zamknięte oczy, jedną ręką wybiera jeden z krążków i dotyka fakturę, a drugą ręką dotyka kolejnych wgłębień w podstawce. Po chwili umieszcza krążek w odpowiadającym mu wgłębieniu. Czy uda się bezbłędnie odgadnąć wszystkie 10 faktur?

Warto zaznaczyć, że każdy rodzaj faktury jest oznaczony innym kolorem. Dzięki temu dziecko może samodzielnie sprawdzić, czy poprawnie wykonało zadanie.

Wyzwanie dla zmysłu dotyku

W tej grze różnice w dotyku niektórych faktur są wyraźne, ale niektóre z nich są bardzo zbliżone, co sprawia, że odpowiednie dopasowanie tylko za pomocą zmysłu dotyku staje się prawdziwym wyzwaniem. To wspaniała okazja, aby dziecko doskonaliło swoje umiejętności sensoryczne i rozwijało spostrzegawczość.

Zalety i rozwój dziecka

Gra w Memory – Cylindry Dotykowe to nie tylko zabawa, ale także nauka. Przede wszystkim uczy rozpoznawania faktur. Dziecko poza tym ćwiczy cierpliwość i skupienie na zadaniu. Ta zabawa sensoryczna może być również pomocna w rozwijaniu integracji sensorycznej, czyli umiejętności przetwarzania informacji ze zmysłów.

Nasza rada

Jeśli chcesz wprowadzić dodatkową atrakcję, warto wyposażyć się w nieprzezroczysty woreczek i wybierać krążki z niego. Dziecko może wtedy dotykać jednego z wgłębień podstawki, a drugą ręką wybierać krążek spośród tych znajdujących się w woreczku. Użycie woreczka pozwala na grę bez konieczności zamykania oczu, co może być przyjemniejsze dla niektórych dzieci. Ponadto, wykorzystanie woreczka pozwoli na porównanie wrażliwości dotyku przy otwartych i zamkniętych oczach, co może być dla was zaskoczeniem!

Przygotowanie do zabawy

Zanim rozpoczniecie grę z zamkniętymi oczami, pozwól dziecku podotykać wszystkie elementy. Warto przy tym nazywać dotykane faktury, np. szorstkie, gładkie. Dzięki temu wzbogacimy słownictwo dziecka i zwrócimy jego uwagę na różnice w fakturach.

Ta zabawka ma wiele zastosowań

Wielkość krążków w Memory – Cylindry Dotykowe wymusza na dziecku używanie podczas zabawy samych opuszków palców. Dlatego ta gra może być ważnym elementem pracy z dziećmi niewidomymi oraz słabowidzącymi, zwłaszcza jeśli zamierzamy nauczać ich czytać przy pomocy alfabetu Braille’a.

Wiek, wymiary i producent

Gra w Memory – Cylindry Dotykowe przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 lat i starszych. Podstawka ma wymiary 29 x 13 x 3,5 cm. Producentem tej wspaniałej zabawki jest firma Goki.

Poznajcie fascynujący świat faktur

Zapraszamy do wzięcia udziału w grze Memory – Cylindry Dotykowe i poznania fascynującego świata faktur. Ta zabawa sensoryczna dostarczy dzieciom mnóstwo radości i jednocześnie wesprze ich rozwój.