Memory - cylindry dotykowe

Cena: 79,90 
Kreatywność
Komunikacja
Um. motoryczne
Edukacja
Pamięć
Kup teraz:

Dlaczego warto?

Cylindry dotykowe firmy Goki to zabawka, która wspomaga rozwój zmysłu dotyku. Dziecko w trakcie zabawy będzie próbowało połączyć odpowiednie faktury ze sobą rozpoznając takie same pary tylko za pomocą zmysłu dotyku.

Ta drewniana zabawka sensoryczna składa się z drewnianej podkładki oraz 10 krążków. W podstawie znajduje się 10 okrągłych wgłębień, których dna zostały wykończone za pomocą różnych faktur. Krążki również mają wgłębienia z różnymi powierzchniami.

 

 

 

 

 

Jak Grać:

Poproście dziecko aby zamknęło oczy.

Ułóżcie na stole krążki fakturami do góry.

Dziecko z zamkniętymi oczami jedną ręką wybiera jeden z krążków i dotyka faktury, a drugą ręką dotyka kolejnych wgłębień w podstawce. Następnie umieszcza krążek w odpowiadającym mu wgłębieniu. Czy uda się bezbłędnie odgadnąć wszystkie 10 faktur?

Dzięki temu, że każdy rodzaj faktury jest w innym kolorze dziecko może samodzielnie sprawdzić poprawność wykonanego zadania.

 

Różnice w dotyku niektórych powierzchni są wyraźne, ale część z nich jest bardzo zbliżona i odpowiednie dopasowanie tylko za pomocą zmysłu dotyku jest wyzwaniem.

 

 

Ta zabawa sensoryczna uczy przede wszystkim rozpoznawania faktur. Dziecko poza tym ćwiczy cierpliwość i skupienie na zadaniu. Może być pomocna w rozwijaniu integracji sensorycznej.

 

 

Nasza rada:

Warto wyposażyć się dodatkowo w nieprzezroczysty woreczek i krążki wybierać z woreczka. Dziecko może wtedy dotykać jednego z wgłębień podstawki a drugą ręką wybierać krążek spośród tych w woreczku. Użycie woreczka sprawia, że nie jest konieczne zamykanie oczu, a niektóre dzieci czują się niekomfortowo gdy nie widzą co się dzieje.

Wykorzystanie woreczka pozwoli na porównanie wrażliwości dotyku przy otwartych i zamkniętych oczach – będziecie zaskoczeni!

Zanim zaczniemy zabawę z zamkniętymi oczami pozwólcie dziecku podotykać wszystkie jej elementy. Warto przy tym nazywać dotykane faktury (np szorstkie, gładkie). Wzbogacimy w ten sposób zasób słownictwa dziecka oraz zwrócimy jego uwagę na różnice w fakturach.

Wielkość krążków niejako wymusza na dziecku używanie podczas zabawy samych opuszków palców. Dzięki temu zabawka może być ważnym elementem pracy z dziećmi niewidomymi oraz słabowidzącymi, szczególnie jeśli zamierzamy uczyć je czytać przy pomocy alfabetu Braille’a.

 

Wiek: 3+

Wymiary podstawki: 29 x 13 x 3,5 cm

Producent: Goki

Nr katalogowy: 56895

 

Zapytaj o ten produkt

Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.

Zmieniłeś zdanie? Wolisz inny prezent?

Masz prawo zwrotu towaru w ciągu 14 dni od zamówienia.
Wyślij paczkę
Zwrot pieniędzy

Zapraszamy do sklepu stacjonarnego

Czekamy na Ciebie

Główka Pracuje w godzinach:

poniedziałek – piątek   11:00 –  18:00

soboty    9:3014:30

JESTEŚMY OTWARCI STACJONARNIE  :)

ul. Słowackiego 23 – pawilon 7

80-257 Gdańsk

🚚 DARMOWA DOSTAWA od 299zł! 🚚
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin