ZESTAW TUBI JELLY ZIMA (6 PACHNĄCYCH KOLORÓW + MAŁE AKWARIUM)

Cena: 89,90 
Kreatywność
Um. motoryczne

Oczekujemy na dostawę. Skontaktuj się ze sklepem aby zamówić ten produkt.

Dlaczego warto?

Tubi Jelly to nietypowa masa plastyczna, która pozwoli Ci stworzyć trójwymiarowe figurki o żelowej konsystencji.

„Namaluj” swój kształt na foli, zanurz w aktywatorze i Twoje dzieło jest gotowe!

Dodatkowo w zestawie znajdziesz akwarium oraz proszek, z którego po dodaniu wody powstanie sztuczny śnieg! Możesz w nim umieścić swoje prace oraz wykorzystać go do różnych prac plastycznych.

Dodatkowo żele jakie znajdziecie w tym zestawie, oprócz tego, że są bajecznie kolorowe – to jeszcze przecudnie pachną.
Żelowe płyny mają aż 150 ml pojemności i starczą na bardzo wiele żelowych pomysłów!

W zestawie znajduje się 12 szablonów z zimowymi wzorami oraz czysta folia, na której możesz wyczarować figurki według własnego pomysłu. Możesz położyć ją na kolorowankę czy dowolną ilustrację i odrysować wzór, który Cię interesuje.

 

 

 

Zestaw ZIMOWY TUBI JELLY z małym akwarium zawiera:

6 pachnących żelowych płynów o pojemności 150 ml, w następujących kolorach:
brązowym (zapach orzecha laskowego)
zielonym (zapach sosnowych igieł)
granatowym (zapach dojrzałej jagody)
czerwonym (zapach soczystej truskawki)
białym (zapach wanilii)
brokatowym złotym
12 szablonów z zimowymi wzorami;
1 czystą folijkę, na której możesz narysować swój własny, unikatowy wzór;
6 saszetek z aktywatorem 5 g (rozrobiony aktywator można używać wielokrotnie do różnych figurek)
1 saszetkę ze sztucznym śniegiem;
miskę;
akwarium 1 litr.

WAŻNE:


Zestaw Tubby Jelly Zima jest bezpieczny dla dzieci.
W swoim składzie nie zawiera żadnych substancji toksycznych!
Wyprodukowano w Polsce.

 

 

Jak się bawić?

Krok 1.
Przed rozpoczęciem zabawy, przygotuj akwarium ze sztucznym śniegiem. W tym celu napełnij akwarium wodą i wsyp do niego 1 saszetkę śniegowego proszku. Kiedy śnieg wypełni całe akwarium – będzie to znak, że nadaje się już do zabawy. Sztucznego śniegu możesz używać zarówno podczas zabawy Tubi Jelly jak i do szalonej zabawy śnieżkami, czy do dekoracji. Nasz sztuczny śnieg możesz również dodać do slima – wówczas podczas przygotowania go, zamiast wody użyj aktywatora.

Krok 2.
W prostokątnym pojemniku, który dołączyliśmy do zestawu przygotuj aktywator, potrzebny do utwardzania żelowych prac. Aby to zrobić, wsyp proszek do 400 ml zimnej wody i mieszaj tak długo, aż proszek całkowicie się rozpuści.

Krok 3.
Wybierz dowolny szablon ze wzorem i przygotuj tubki z tymi kolorami, których będziesz używać podczas malowania. Powoli obrysuj kształt przedstawiony na folijce, rysując żelowym płynem najpierw po konturach, a następnie po środku wzoru. Postaraj się, aby warstwa żelu nie była zbyt gruba, ponieważ nadmierna ilość żelowego płynu spowoduje, że wzór będzie się rozpływał na boki, a sam żelek będzie długo twardnieć. Jeśli na Twoim wzorze znajdują się małe elementy, takie jak np. oczka czy buzia – wykonaj je na końcu, w ostatnim etapie malowania – tak aby nie zdążyły się rozpłynąć.

Krok 4.
Namalowany na szablonie wzór umieść w aktywatorze najpierw na około 2 minuty. Nie wyciągaj go z pojemnika. Po tym czasie zacznij delikatnie poruszać szablonem. Aktywator stopniowo powinien dostawać się pod żelka powodując jego całkowite oderwanie. Tę czynność powtarzaj przez 3-4 minuty, aż do momentu całkowitego spłynięcia żelka z folijki. Jeśli weźmiesz „świeżego” żelka do ręki i delikatnie go naciśniesz, od razu poczujesz, że w środku nadal znajduje się płynna masa, która nie zdążyła jeszcze zastygnąć. Pamiętaj, że im dłużej żelek będzie leżał w aktywatorze, tym bardziej będzie twardy.

UWAGA!
Zostawiając pomalowany szablon w aktywatorze na dłuższy czas sam sobie (tzn. nie potrząsając nim, aby wzór się odkleił), może się okazać, że wzoru nie da się oderwać z folii, a każda próba oderwania go skończy się zniszczeniem efektów Twojej pracy.

Krok 5.
Gotowy i zastygnięty żelek koniecznie opłukaj w czystej wodzie, aby pozbyć się z jego powierzchni resztek aktywatora. Po takiej kąpieli żelek będzie nadawał się do zabawy. Co jeszcze możesz zrobić z żelkiem? Możesz np. umieścić go we wcześniej przygotowanym akwarium
ze sztucznym śniegiem lub włożyć do dowolnego pojemnika z wodą i pozwolić mu popływać. Żelkiem można się bawić jak każdą figurką, nadając jej imię czy wymyślając historyjkę, której głównym bohaterem będzie żelkowa postać. Pamiętaj jednak, aby po każdej skończonej zabawie z powrotem umieszczać swoje żelki w aktywatorze.

 

 

Wiek: 8+

Wymiary opakowania: 20,5 x 19 x 15 cm

Producent: Tuban

 

Zapytaj o ten produkt

Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.

Zmieniłeś zdanie? Wolisz inny prezent?

Masz prawo zwrotu towaru w ciągu 14 dni od zamówienia.
Wyślij paczkę
Zwrot pieniędzy

Zapraszamy do sklepu stacjonarnego

Czekamy na Ciebie

JESTEŚMY OTWARCI :)

Zapraszamy w godzinach:

poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00

13 i 14 stycznia NIECZYNNE

soboty od 10:00 do 15:00

ul. Słowackiego 23 – pawilon 7

80-257 Gdańsk