Memory - poczuj pary

Cena: 79,00 
Kreatywność
Komunikacja
Um. motoryczne
Edukacja
Pamięć
Kup teraz:

Dlaczego warto?

Poczuj pary to zabawka która wspomaga rozwój zmysłu dotyku. Dziecko w trakcie zabawy będzie próbowało połączyć odpowiednie faktury ze sobą rozpoznając takie same pary tylko za pomocą zmysłu dotyku.

 

Zabawka składa się z drewnianej podkładki oraz 10 krążków. W podstawie znajduje się 10 okrągłych wgłębień których dna zostały wykończone za pomocą różnych faktur. Krążki również mają wgłębienia z różnymi powierzchniami. Są to na przykład gąbka, korek, tektura falista, wykładzina, folia, siatka i inne.

 

 

Memory - poczuj pary

 

 

Dziecko ma za zadanie dopasować krążki do odpowiednich otworów. Poproście dziecko aby zamknęło oczy. Ułóżcie na stole krążki fakturami do góry. Dziecko z zamkniętymi oczami jedną ręką wybiera jeden z krążków i dotyka faktury, a drugą ręką dotyka kolejnych wgłębień w podstawce. Następnie umieszcza krążek w odpowiadającym mu wgłębieniu. Czy uda się bezbłędnie odgadnąć wszystkie 10 faktur?

Dzięki temu, że każdy rodzaj faktury jest w innym kolorze dziecko może samodzielnie sprawdzić poprawność wykonanego zadania.

 

 

Memory - poczuj pary

 

 

Zadanie wydaje się być proste, ale nawet osoby dorosłe mogą mieć problem z odpowiednim dobraniem elementów. Różnice w dotyku niektórych powierzchni są wyraźne, ale część z nich jest bardzo zbliżona i odpowiednie dopasowanie jest naprawdę trudne.

 

 

 

Memory - poczuj pary

 

 

Zabawa uczy przede wszystkim rozpoznawania faktur. Dziecko poza tym ćwiczy cierpliwość i skupienie na zadaniu.

 

Nasza rada:

Warto wyposażyć się dodatkowo w nieprzezroczysty woreczek i krążki wybierać z woreczka. Dziecko może wtedy dotykać jednego z wgłębień podstawki a drugą ręką wybierać krążek spośród tych w woreczku. Użycie woreczka sprawia, że nie jest konieczne zamykanie oczu, a niektóre dzieci czują się niekomfortowo gdy nie widzą co się dzieje.

Wykorzystanie woreczka pozwoli na porównanie wrażliwości dotyku przy otwartych i zamkniętych oczach – będziecie zaskoczeni!

Zanim zaczniemy zabawę z zamkniętymi oczami pozwólcie dziecku podotykać wszystkie jej elementy. Warto przy tym nazywać dotykane faktury (np szorstkie, gładkie). Wzbogacimy w ten sposób zasób słownictwa dziecka oraz zwrócimy jego uwagę na różnice w fakturach.

Wielkość krążków niejako wymusza na dziecku używanie podczas zabawy samych opuszków palców. Dzięki temu zabawka może być ważnym elementem pracy z dziećmi niewidomymi oraz słabowidzącymi, szczególnie jeśli zamierzamy uczyć je czytać przy pomocy alfabetu Braille’a.

 

Wiek: 3+

Producent: Small Foot

Nr katalogowy: 2064

Wymiary opakowania (W/S/D): 5,0/11,0/27,0 cm

Wymiary podstawki (W/S/D): 2,0/10,0/26,0 cm

Wymiary krążka: 3,0×3,0 cm

Zapytaj o ten produkt

Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.

Zmieniłeś zdanie? Wolisz inny prezent?

Masz prawo zwrotu towaru w ciągu 14 dni od zamówienia.
Wyślij paczkę
Zwrot pieniędzy

Zapraszamy do sklepu stacjonarnego

Czekamy na Ciebie

Główka Pracuje w godzinach:

od poniedziałku do piątku od 11:30 do 19:00

w soboty od 9:00 do 15:00

 

ul. Słowackiego 23 – pawilon 7

80-257 Gdańsk