Domek manipulacyjny z zamkami

Cena: 219,00 
Kreatywność
Komunikacja
Um. motoryczne
Edukacja
Pamięć
Kup teraz:

Dlaczego warto?

DOMEK MANIPULACYJNY

Nie jest to zwyczajny domek, gdyż każde drzwi i okna otwierają się za pomocą innego sposobu zamykania. Sprawia to, że maluch musi trochę pokombinować podczas zabawy dzięki czemu ćwiczy logiczne myślenie.

 

Gdy uda mu się rozszyfrować sposób otwarcia drzwiczek odczuje ogromną satysfakcję. Każde takie doświadczenie wzmocni poczucie własnej wartości dziecka i zachęci do podejmowania kolejnych wyzwań.

 

 

Jeśli w codziennym życiu będzie miało możliwość wykorzystać zdobyta umiejętność i nie będzie zmuszone do proszenia o pomoc osoby dorosłej również wzmocni to jego samoocenę. Samodzielność jest dla dzieci niezwykle ważnym czynnikiem rozwojowym.

 

Dzięki zastosowaniu formy domku dziecko ma naturalną motywację, aby otwierać i zamykać drzwiczki w trakcie zabawy figurkami, czy małymi pluszakami. Dzięki prostej formie domek nie narzuca dziecku swojej funkcji w zabawie. Świetnie sprawdzi się na przykład w roli domku dla lalek, stajni, sklepu, komisariatu, warsztatu czy remizy strażackiej, do której będzie można wchodzić po drabinie przez duże okno, czy nawet otwierany dach. Dzięki tak licznym możliwością wykorzystania w zabawie zabawka motywuje do ciągłego otwierania i zamykania drzwiczek i możemy być spokojni, że zajmie malucha na długie godziny.

 

 

Ta niezwykła zabawka to połączenie uroczego domku w którym może zamieszkać ulubiony przyjaciel twojego dziecka z nauką praktycznej umiejętności otwierania zamków oraz ćwiczeniem umiejętności manualnych. Element wzrostu samooceny dziecka jest nie do przecenienia.

 

 

Nasza rada:

Czasem obserwując malucha, który próbuje odkryć sposób otworzenia danego zamka możemy mieć pokusę, aby mu wskazać prawidłowy sposób. Nie róbcie tego! Odbierzecie mu w ten sposób szanse na odczucie dumy z samodzielnego rozwiązania problemu. A tym samym na wzrost jego samooceny i chęci podejmowania kolejnych wyzwań.

Warto mieć w pamięci jedno z najbardziej znanych stwierdzeń Marii Montessori: „Pomóż mi zrobić to samemu”.

 

 

Do domku dołączone są 2 zestawy kluczyków.

Wiek: 3+

Producent: Small Foot

Nr katalogowy: 4432

Wymiary opakowania (W/S/D): 29,0/24,0/20,5 cm

Wymiary produktu (W/S/D): 28,0/15,0/15,0 cm

Polecamy!

Zapytaj o ten produkt

Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.

Zmieniłeś zdanie? Wolisz inny prezent?

Masz prawo zwrotu towaru w ciągu 14 dni od zamówienia.
Wyślij paczkę
Zwrot pieniędzy

Zapraszamy do sklepu stacjonarnego

Czekamy na Ciebie

JESTEŚMY OTWARCI :)

Zapraszamy w godzinach:

poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00

13 i 14 stycznia NIECZYNNE

soboty od 10:00 do 15:00

ul. Słowackiego 23 – pawilon 7

80-257 Gdańsk