Zabawki kreatywne – ucz bawiąc i dbaj o rozwój swojego dziecka!

14 maja 2018

 

Dzieciństwo jest czasem beztroskiej zabawy, ale zarazem okresem, w którym nasze pociechy z entuzjazmem poznają świat. Dzięki swojej naturalnej ciekawości, w najmłodszych latach dzieci są w stanie w oszałamiającym tempie zdobywać nowe umiejętności, które będą procentowały w przyszłości. Dlatego bardzo ważne jest, by w pełni wykorzystać ten niepowtarzalny moment i odpowiednio pobudzać rozwój dziecka, nie odbierając mu jednak jego prawa do dziecięcej beztroski. Poznaj zabawki kreatywne, które sprawią, że Twoje dziecko będzie zdobywać wyjątkowe umiejętności, dzięki zabawie.

 

zabawki kreatywne 2

 

Zabawki kreatywne (zwane też dywergencyjnymi) stymulują rozwój dzieci na wielu płaszczyznach jednocześnie:

  • rozwijają umiejętności ruchowe – ze szczególnym uwzględnieniem koordynacji ręka-oko,
  • rozwijają wyobraźnię przestrzenną,
  • rozwijają umiejętność twórczego i rozbieżnego myślenia.

W połączeniu z zabawą w odgrywanie ról, optymalnym dodatkiem do zabawek kreatywnych, możesz stworzyć dla swojego dziecka idealne warunki do rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego!

 

Skuteczność zabawek kreatywnych we wspomaganiu rozwoju dziecka jest potwierdzona badaniami. W 1982 roku, Charles H. Wolfgang, Laura L. Stannard oraz Ithel Jones – eksperci cieszący się uznaniem na całym świecie – rozpoczęli jeden z najbardziej przełomowych eksperymentów w historii pedagogiki. Obserwowali zabawy klockami czterolatków, szczegółowo je opisali, a po latach sprawdzili, jak dzieci radzą sobie w szkole średniej. Okazało się, że dzieci, które w najmłodszych latach bawiły się bardziej wymagającymi zabawkami, osiągały lepsze wyniki w nauce matematyki jako nastolatkowie! Potwierdza to niewątpliwie postawioną tezę, że od początku trzeba dbać o harmoniczny rozwój naszych pociech!

 

zabawki kreatywne 3

 

Zabawki kreatywne to zatem doskonała inwestycja we wszechstronny rozwój Twojego dziecka. Z ich pomocą, pozwolisz dziecku cieszyć się beztroską zabawą, a jednocześnie zaczniesz dbać o jego rozwój już od najmłodszych lat.

A dodatkowo, co jest nie mniej ważne – przy tym wszystkim zagwarantujesz mu po prostu wyśmienitą zabawę! Przekonaj się sam!

Zapraszamy do sklepu stacjonarnego

Czekamy na Ciebie

JESTEŚMY OTWARCI :)

Zapraszamy w godzinach:

poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00

13 i 14 stycznia NIECZYNNE

soboty od 10:00 do 15:00

ul. Słowackiego 23 – pawilon 7

80-257 Gdańsk