Niezwykła książka o przyjaźni

28 marca 2018

 

W naszej biblioteczce pojawiła się nowa książka pt: „Lew i ptak” i od razu stała się jedną z naszych ulubionych pozycji.
Urzeka subtelnością i zaskakuje głębią z pozoru prostej historii. Pozwala dziecku samodzielnie odkrywać złożoność ludzkich relacji i emocji. W nieoczywisty i ciekawy sposób porusza temat przyjaźni.

 

Dlaczego warto rozmawiać z dzieckiem o emocjach?

Zdobycie umiejętności zrozumienia przeżywanych emocji pozwala dziecku na ich nazwanie, co stanowi warunek przekazania innym własnych przeżyć. Zwrócenie uwagi na emocje przeżywane przez bohaterów książek przyczynia się do zrozumienia emocji innych i własnych, a tym samym do lepszego kształtowania relacji interpersonalnych.

 

Książka, którą polecamy pozwala na chwilę zatrzymania w codziennym pędzie.

 

Nasza rada: czytajcie ją powoli. Tu nie jest najważniejsze zakończenie historii, ale emocje jakie przeżywają bohaterowie na każdej kolejnej stronie opowieści. Niektóre z nich celowo pozbawiono teksu, aby dzieci same mogły opowiedzieć co robią i czego doświadczają tytułowi Lew i Ptak.

 

Tekst nie określa przeżyć bohaterów tworząc dziecku przestrzeń do samodzielnych refleksji. Książka dużo zyskuje jeśli zaprosimy dziecko do dyskusji i wyrażania własnych interpretacji.

 

Nie często spotyka się książkę dla dzieci, która porusza temat emocji w tak ujmujący sposób.

 

Życzymy owocnej lektury!

 

Rekomendowany wiek: 2,5 – 5 lat

 

 

Zapraszamy do sklepu stacjonarnego

Czekamy na Ciebie

JESTEŚMY OTWARCI :)

Zapraszamy w godzinach:

poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00

13 i 14 stycznia NIECZYNNE

soboty od 10:00 do 15:00

ul. Słowackiego 23 – pawilon 7

80-257 Gdańsk